19 września, 2023 Autor: Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.

Stocznia Szczecińska „Wulkan” będzie uczestniczyła w europejskim łańcuchu dostaw jako partner dla należącej do RWE morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1000 MW.

Wróc do listy aktualności

Szczecin, dnia 18 września 2023 roku.

Stocznia Szczecińska „Wulkan” niniejszym ogłasza swoje zaangażowanie w budowę morskiej farmy wiatrowej THOR o mocy 1000 MW należącej do RWE.

Na podstawie niedawno podpisanej umowy z Dajin Offshore, Stocznia „Wulkan” odpowiedzialna jest za dostawę pakietów platform wewnętrznych.

Zakład Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” jest dobrze przygotowany zarówno do produkcji pośrednich, jak i dużych konstrukcji stalowych.

„Jesteśmy usatysfakcjonowani i dumni, że jesteśmy częścią zespołu budowy Farmy Wiatrowej Thor. To wielka szansa dla naszej Stoczni i zespołu na dalszy rozwój kompetencji przed nadchodzącymi nowymi wyzwaniami i projektami z branży offshore” – powiedział Marek Opowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”.

O Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”

Stocznia Szczecińska „Wulkan” rozwija działalność w zakresie produkcji konstrukcji stalowych dla branży morskiej, offshore i onshore dla odbiorców światowych. Strategia Stoczni „Wulkan” jest silnie powiązana z kluczowymi aktywami, które są dedykowane dla kompletnych dużych statków i konstrukcji stalowych o masie jednostkowej do 4500 ton. W ramach tego planu będzie rozwijana budowa podstacji (OSS) dla morskich farm wiatrowych, a także inne wielkogabarytowe komponenty offshore na rynek europejski i amerykański. Działalność stoczniowa skupi się na flocie handlowej, a także statkach do obsługi morskiej energetyki wiatrowej, takich jak statki typu „Walk to Work”.

Kluczowe atuty stoczni:

  • 1 Platforma do montażu i załadunku roro lub SPMT do 4500 ton,
  • 2 półsuche pochylnie do budowy nowych statków,
  • 600 m nabrzeży do wyposażania i załadunku,
  • 10 000 m2 hal do śrutowania i malowania certyfikowane przez FROSIO,
  • 80 000 m2 hal produkcyjnych z suwnicami o udźwigu 60-240 ton.

W przypadku zapytań ze strony mediów prosimy o kontakt:

Marek Opowicz

Prezes Zarządu

Telefon: +48 91 810 29 00

sekretariat@stoczniawulkan.pl

lub

Zbigniew Szyca

Dyrektor Handlowy

Komórka +48 605 669 980

marketing@stoczniawulkan.pl

Kontakt

Szukasz idealnego miejsca dla Twojego biznesu? Skontaktuj się

Formularz kontaktowy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności