27 marca, 2024 Autor: Katarzyna Ansen-Mrowińska

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. ogłasza wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Prezesa Zarządu oraz Wiceprezesa Zarządu do spraw operacyjnych.

Wróc do listy aktualności

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. wybrała Pana Radosława Kowalczyka ze Szczecina na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Pana Mirosława Winiarskiego ze Szczecina na stanowisko Wiceprezesa Zarządu do spraw operacyjnych.

Radosław Kowalczyk

Prezes Zarządu (od 22 maja 2024 r.)

Absolwent Politechniki Szczecińskiej, kierunku Automatyka i Robotyka. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami oraz Zarządzania i Marketingu. Z urodzenia Szczecinianin, urodzony w 1975 roku, rodzinnie związany ze Szczecinem.

Ma za sobą bogate 25-letnie doświadczenie zawodowe w przemyśle metalowym i elektromaszynowym. W ciągu swojej kariery, pełnił różnorodne role inżynierskie i zarządcze, w tym na stanowiskach Dyrektora Operacyjnego oraz Dyrektora Zarządzającego w dużych firmach produkcyjnych i działających na międzynarodowym rynku.

Od 15 lat kieruje własną firmą doradczo-zarządczą, specjalizującą się we wspieraniu właścicieli i zarządów przedsiębiorstw. Jego działalność koncentruje się na kształtowaniu strategii rozwoju firm oraz wprowadzaniu rozwiązań z zakresu nowoczesnego zarządzania. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, odgrywa kluczową rolę w procesach wdrażania zmian w przedsiębiorstwach, które mają na celu zwiększenie rentowności operacyjnej oraz otwieranie nowych kanałów rynkowych dla jego klientów.

Poza pracą zawodową pasjonuje się żeglarstwem. W latach 2011–2015 uczestniczył w prestiżowych wyścigach żeglarskich. Po zakończeniu aktywnego udziału w regatach, od 2015 roku skupił się na rozwijaniu działalności biznesowej, nadal czerpiąc inspirację z wyzwań, jakie stawia morze.

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Mirosław Winiarski

Wiceprezes Zarządu ds. operacyjnych (od 15 kwietnia 2024 r.)

Inżynier branży stoczniowej i konstrukcji stalowych. W latach 1988-2007 pracownik Stoczni Szczecińskiej oraz spółki stoczniowej Porta-Eko-Cynk. W późniejszych latach realizował wiele projektów, w tym dla przemysłu stoczniowego w Norwegii, Niemczech (Neptun Werf Rostock) oraz Francji (St. Nazaire oraz Lorient). Pełnił funkcje kierownicze na projektach offshore w strukturach Siemens Energy Hamburg (stocznia HDW Kiel) oraz Bilfinger Mars Offshore w Szczecinie. Miłośnik kolarstwa, Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kolarskiego

Kontakt

Szukasz idealnego miejsca dla Twojego biznesu? Skontaktuj się

Formularz kontaktowy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności